Choustník

O edici Pamětník

Jedná se o mosazné medaile ražené z leštěných raznic, o jednotném průměru 36 mm a tloušťce 2 mm. Edice zachovává na všech medailích jednotné základní charakteristické znaky, ale jednotlivé medaile emise jsou číslované.

Edici doplňují Pamětníci MINI (průměr 32 mm), což je doplňková řada k velkým pamětníkům pro místa, kde již klasický Pamětník je a na místě jsou i další zajímavosti, případně pro zajímavá místa, kde je špatná dostupnost a prodejnost. Medaile mají také soutěžní kupon, použitelný pro získání soutěžní medaile. Jsou to zkušební ražby této řady, o jejím dalším pokračování není zatím rozhodnuto.

Název a logo edice jsou chráněny ochrannou známkou, podoba a medaile Pamětníkcharakteristické znaky medailí edice jsou chráněny průmyslovým a užitným vzorem.

Záměrem této edice je poskytnout návštěvníkům významných památek - tj. hradů, zámků, muzeí a významných míst - v naší republice hodnotnou upomínku v jednotné podobě a za dostupnou cenu.

Doporučená prodejní cena medailí činí na všech památkách 60 Kč / kus. Medaile jsou prodávány výhradně na místech jednotlivých památek. Tato prodejní místa jsou vyznačena výrazným logem společnosti a edice.

Seznam medailí včetně mapy prodejních míst je k dispozici dále na našich stránkách, viz. mapa.

medaile Pamětník zadní stranaPřední strana medaile zobrazuje nejznámější, nejcharakterističtější či typický pohled na danou památku s jejím názvem a výstižným popisem. Rozvržení popisu v mezikruží a obrázku uvnitř se nemění.

Zadní strana medaile zůstává jednotná a zachovává charakter edice. Obsahuje název edice, název zpodobněného objektu a jeho polohu na stylizované mapě České republiky. Zároveň obsahuje i pořadové číslo medaile v edici.

Medaile jsou dodávány v plastovém pouzdru a PVC sáčku s vloženou kartičkou, která v jednotné úpravě obsahuje stručnou charakteristiku a popis objektu k snadnému připomenutí návštěvy a osvěžení získaných poznatků, dále pořadové číslo medaile a lehce odstřihnutelný soutěžní kupón.

Emise medailí je průběžně doplňována o další medaile a aktualizována na internetových stránkách společnosti.

Přihlaste se na stránky

Nejste zaregisrovaní? Chcete být vždy informováni o nových medailích, využívat evidence či nakupovat - zaregistrujte se.


Pamětník s.r.o. na Facebooku

Naši partneři a partnerské weby

Rádio Blaník SUPS Turnov Kanadské sruby Tábor s.r.o.